Wycieczki klasowe

Zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne na jednodniowe warsztaty przyrodnicze i cyrkowe.
Cena:

maksymalnie 25 dzieci – 1000 zł.
2 opiekunów bezpłatnie
każdy kolejny uczestnik 40 zł./osoba

W cenie:
Zajęcia przyrodnicze lub cyrkowe
Własnoręcznie wykonana pamiątka z części warsztatowej zajęć
Posiłek w formie ciepłej zupy lub kiełbaski z ogniska

Przybliżony czas trwania: 5 godzin.

Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy-pedagodzy Monika i Karol Bykowscy z firmy Kulnatura specjalizujący się zarówno w tematyce przyrodniczej, jak i cyrkowej. Szeroki wachlarz tematów do wyboru umożliwia dobranie wycieczki pod indywidualne potrzeby grupy.

WARSZTATY PRZYRODNICZE

Zajęcia mają na celu pokazać piękno przyrody, tej najbliższej – naszej rodzimej. Stawiamy 
na poznanie sensoryczne, bo tylko poprzez dotyk, smak i zapach można prawdziwie przeżywać piękno natury. Zajęcia wzbogacone są o tematyczne zabawy ruchowe, wykorzystanie naturalnych eksponatów oraz pomoce dydaktyczne.

Możliwość zamówienia podchodów o wybranej tematyce + 240 zł

Tematyka do wyboru:

1) Ciasny ale własny – o domach, domkach i hotelach dla zwierząt

Warsztaty zabiorą Was w podróż do poznania życia i rzemiosła najlepszych 
i najciekawszych budowniczych w świecie przyrody. Każdy z uczestników będzie miał nie tylko okazję zobaczyć na własne oczy misternie utkane gniazdo remiza, 
czy wykutą dziuplę dzięcioła, ale także dowie się mnóstwo ciekawostek z życia behawioralnego i przystosowań tych zwierząt. Każdy pozna najczęstsze 
i najdziwniejsze miejsca schronień ptaków czy nietoperzy. Po zdobytej wiedzy przystąpimy do praktyki – szukania i budowania schronienia dla zwierząt.

2) Co tak huczy, pohukuje? – o wyjątkowych przystosowaniach sów

Mity i dawne wierzenia na temat tej grupy ptaków sprawiły, że wzbudzają w nas respekt, czasami lęk. Jedno jest pewne – są to niesamowicie ciekawe istoty. Zapoznamy się z rodzimymi gatunkami sów, ich zwyczajami 
i przystosowaniami. Będziecie mogli także dotknąć ich puszystych piór, usłyszeć głosy, sprawdzić w praktyce bezszelestność lotu, obejrzeć sowie wypluwki oraz zrobić sobie zdjęcie z potężnym puchaczem. Oczywiście nasza rola w ochronie tych zwierząt nie zostanie pominięta.

3) Nie łatwo być sokołem – o życiu ptaków szponiastych

Niewątpliwie zachwycają! Są przecież ‘panami przestworzy’! Zajęcia ukażą sylwetki najczęściej spotykanych ptaków drapieżnych Polski. Przedstawią ich rolę i znaczenie 
w świecie przyrody. Każdy będzie miał szansę skryć się pod skrzydłami największego z nich – bielika, obejrzeć jego pióra i mocne szpony, usłyszeć głosy oraz wcielić się w rolę pana przestworzy.

4) I małe jest piękne! – sekretne życie owadów

Najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa zwierząt nie może zostać pominięta. Zapoznamy się z ciekawostkami ze świata owadów oraz nauczymy się rozpoznawać najpopularniejszych spośród naszych małych przyjaciół. Osa, pszczoła i trzmiel nie będą już tym samym, motyle zyskają więcej kolorów, barw i wzorów w naszych oczach, a poznane owadzie strategie zaskoczą niejednokrotnie. Stań się choć przez chwilę tak małym jak one!

5) Życiodajne olbrzymy – o drzewach

Drzewo – roślina, dom, schronienie, miejsce kultu, przekaźnik dobrej energii 
oraz symbol życia. Potężne. Jedyne takie, zapuszczające głęboko korzenie i pnące się ku niebu. Poznamy ich „imiona”, dotykając, patrząc, wąchając i smakując. Postaramy się odnaleźć w nich moc magii. Dowiemy się w jaki sposób koją i dają nam życie.

WARSZTATY KUGLARSKIE / CYRKOWE

Warsztaty kuglarskie poszerzają świadomość własnego ciała, rozwijają ogólną sprawność, koordynację i kreatywność. Podczas zajęć mamy szansę stać się zarówno adeptem sztuk cyrkowych, jak i młodym ninja lub początkującym tancerzem ognia.
Podczas naszych warsztatów poznasz podstawowe techniki tańca z poi oraz pokrewnymi rekwizytami. Dowiesz się jak wojownicy ninja potrafią efektownie używać kija, nauczysz się chodzić na szczudłach czy też poznasz podstawy żonglerki.
Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się także w jaki sposób wykonać podstawowe rekwizyty do własnych treningów w domu.

Możliwe jest także zamówienie dodatkowo podchodów o tematyce kuglarskiej (240 zł), jak i pokazu tańca z ogniem podczas wieczornego ogniska (240-400 zł – zależnie od wymagań).

<<